Skip to content

Hialuronidaza

Zabiegi iniekcyjne są niezwykle popularne wśród pacjentek i pacjentów w gabinetach kosmetologicznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Ogromny odsetek wszystkich zabiegów stanowi kwas hialuronowy – substancja powszechnego użytku, która najczęściej stosowana jest do powiększania ust oraz korygowania ich kształt, a także wypełniania zmarszczek, konturowania twarzy oraz do nadawania objętości różnym partiom twarzy i ciała. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem , który ma zdolność wiązania cząsteczek wody. Podczas zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego należy brać pod uwagę także możliwość wystąpienia powikłania, nawet jeśli ryzyko jest minimalne. 

Hialuronidaza jest enzymem, który stosowany jest w medycynie estetycznej i innych dziedzinach medycyny do skorygowania nadmiernej ilości podanego kwasu hialuronowego zarówno w przypadku powikłań zabiegowych jak również korygowania niepożądanych efektów zabiegowych oraz poprawy efektywności innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Jak wygląda zabieg hialuronidazy?

Aplikacja hialuronidazy ma formę zastrzyków w uprzednio znieczulone miejsca. Odczucia Pacjenta nie odbiegają od tych, które towarzyszyły mu podczas podania kwasu hialuronowego w miejsca poddawane zabiegowi. Pierwszy efekt zabiegu widoczny jest niemal od razu, natomiast efekt jest coraz bardziej widoczny wraz z upływem czasu.  Hialuronidaza utrzymuje się w organizmie do 72 godzin,  po czym ulega samoczynnemu usunięciu.

Przeciwwskazania

  • uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych
  • alergie występujące podczas podania preparatu 
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje skórne 
  • choroba nowotworowa

Zalecenia po podaniu hialuronidazy

Należy ściśle trzymać się zaleceń udzielonych przez lekarza wykonującego zabieg. Ponadto należy unikać opalania się zarówno na słońcu jak i na solarium. Na usta nie należy nakładać kosmetyków – w tym wcześniej używanych pomadek, błyszczyków, a ze względu na ranki, które powstały na skutek użycia igły należy unikać sytuacji w której mogłoby dojść do wdania się zakażenia, np. pływanie w basenie czy zbiornikach wodnych. Bezwzględnie nie należy spożywać alkoholu kilka dni przed oraz po wykonaniu zabiegu.

Czas zabiegu:
15-30 min
Ilość zabiegów:
1 chyba, że specjalista zaleci inaczej
Cena zabiegu: Od 1200 zł

Umów się na zabieg online lub zadzwoń do nas