EPILACJA SHR


Czas zabiegu:

od ok. 10 min do ok. 1,5h w zależności od obszaru zabiegowego

Ilość zabiegów:

Dla optymalnych rezultatów pakiet min. 6 zabiegów

Cena zabiegu:

Od 100zł w zależności od obszaru zabiegowego

Depilacja laserowa to bezbolesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia! Alternatywa dla depilacji mechanicznej, depilacji woskiem oraz golenia. Aksamitna i gładka skóra każdego dnia, bez konieczności częstej depilacji? Teraz to możliwe. Wybierając zabieg depilacji laserowej zyskujesz długotrwały efekt, wygodę oraz komfort – nie musisz martwić się wrastającymi włoskami, uszkodzeniami skóry, stanami zapalnymi. Najwyższa skuteczność zabiegów depilacji laserowej pozwala na usunięcie zarówno włosów ciemnych jak i jasnych przy każdym kolorze skóry.

W Klinice Cud-Med wykonujemy zabieg epilacji przy pomocy głowicy SHR PRO 650-950 nm. Laser ALMA HARMONY XL PRO pozwala na bezpieczne usuwanie niechcianego owłosienia z obszaru ciała oraz twarzy. Wiązka lasera emitowana przez głowicę wnika głęboko w skórę, niszczy cebulki włosów i zapobiega ponownemu ich wzrostowi. Technologia SHR (Super Hair Removal) pomaga w usuwaniu włosków wszystkich typów, kolorów i karnacji.

Zaletą głowicy SHR jest system chłodzenia kontaktowego, gwarantuje ono zachowanie wysokiego komfortu oraz bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu.

Trzeba wiedzieć, że w niektórych przypadkach rejestrowany jest początkowy przyrost liczby włosów po pierwszym zabiegu laserowym. Panuje przekonanie, że przyrost ten jest wynikiem wywołanej przez zabieg synchronizacji cyklu wzrostu włosa, w wyniku której poddane zabiegowi mieszki włosowe znajdą się jednocześnie w fazie anagenicznej. Po początkowym przyroście i kolejnych zabiegach nastąpi jednak zmniejszenie ilości owłosienia.

 

Co wyróżnia depilację laserową ALMA HARMONY XL PRO?


Cztery podstawowe korzyści wykonania zabiegu depilacji laserowej przy użyciu ALMA HARMONY XL PRO to bezpieczeństwo, skuteczność, komfort oraz trwałe usunięcie owłosienia z wybranego obszaru.

Depilacja laserem ALMA HARMONY XL PRO to zaawansowana metoda, umożliwiająca usunięcie zbędnego owłosienia z różnych obszarów twarzy i ciała, również miejsc newralgicznych np. okolic intymnych, rąk.

Zabieg depilacji jest komfortowy. Jest bezbolesny i niemal całkowicie pozbawiony uczucia dyskomfortu dzięki systemowi chłodzenia kontaktowego.

Laser umożliwia trwałe usunięcia owłosienia po przeprowadzeniu serii zabiegów, ze względu na oddziaływanie emitowanej wiązki światła wyłącznie na włosy w fazie wzrostu. Zabieg przynosi rezultaty w przypadku włosów jasnych i ciemnych.

Depilacja laserowa to wiele zalet:


 • zabieg jest bezpieczny i niemal bezbolesny,
 • laser ALMA HARMONY XL PRO emituje wiązkę światła, która dociera do mieszka włosowego, nie uszkadzając przy tym skóry,
 • uzyskane efekty są długotrwałe.

Depilacja laserowa nie wymaga rekonwalescencji. Należy jednak po zabiegu przez cztery tygodnie powstrzymać się od opalania. Gorących kąpieli, korzystania z sauny nie zaleca się przez około dwa tygodnie po depilacji. Nie wolno także wykonywać peelingów.

Cykl wzrostu włosa


Włosy ludzkie rosną w ciągłym cyklu, składającym się z fazy anagenu, katagenu i telogenu. Faza anagenu to okres stałego, aktywnego wzrostu, dużej aktywności metabolicznej, szybkiego dzielenia się i różnicowania komórek w macierzy włosa.

Faza katagenu to stosunkowo krótki okres 2‑4 tygodni, podczas której następuje degradacja mieszka włosowego, poprzedzająca okres spoczynku.

Faza telogenu to okres całkowitego braku aktywności, który trwa od 2 do 5 miesięcy. Co do zasady, czas trwania każdej fazy zależy od miejsca na ciele. Różnice czasu trwania poszczególnych faz w zależności od położenia włosa na ciele ludzkim mogą być znaczące i trwać od kilku tygodni do kilku lat.

Zabiegi laserowe nie tylko termicznie dezaktywują mieszki włosowe, ale także wpływają na dynamikę wzrostu włosa, opóźniając jego wzrost i zmieniając fazę wzrostu komórek korzenia włosa z anagenu na telogen. Niekiedy po kilkakrotnych zabiegach następuje synchronizacja cykli włosów. Skutkuje to wzrostem skuteczności kolejnych zabiegów.

Depilacja laserowa – wskazania, przygotowanie i przebieg zabiegu


Depilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania. Przez miesiąc przed zabiegiem nie wolno opalać się ani używać samoopalaczy. Ważne jest przygotowanie skóry do zabiegu – powinna być czysta i ogolona – golenie należy wykonać maszynką, nie wolno używać depilatora ani wosku.
 

1

Konsultacja

Ustalenie obszaru zabiegowego, specyfiki zabiegu oraz wykluczenie przeciwwskazań.

2

Wybór parametrów

Dostosowanie formy zabiegu do jego specyfiki i docelowego działania.

3

Przebieg zabiegu

Wiązka lasera wnikając głęboko w skórę niszczy cebulki włosów i zapobiega ponownemu wzrostowi.

4

Konsultacja końcowa

Ocena efektów oraz zaplanowanie ewentualnych powtórzeń zabiegu.

Jak często należy powtarzać terapię?


Depilacja laserowa to zabiegi o trwałych efektach. Podczas laserowego usuwania owłosienia zniszczeniu ulegają jedynie włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagenu), w związku z tym zabiegi należy wykonać ok. 4‑6 razy, w zależności od umiejscowienia co 4‑8 tygodni:

 • twarz– co 4 tygodnie
 • ramiona– co 4‑6 tygodni
 • bikini– co 4‑6 tygodni
 • plecy– co 4‑8 tygodni
 • nogi– co 4‑8 tygodni

Po przeprowadzeniu serii zabiegów depilacja laserowa pozwala usunąć nawet 90% owłosienia. Natomiast pozostałe włosy są jasne i niemal niewidoczne.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania


 • ciąża
 • choroby skóry, nowotwory
 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym
 • zażywanie preparatów światłouczulających
 • świeża opalenizna

 

Depilacja laserowa w pytaniach i odpowiedziach


Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas depilacji laser emituje wiązkę światła. Wiązka ta dociera do mieszka włosowego, uszkadzając go. Laser ALMA HARMONY XL PRO, przy użyciu którego wykonujemy zabiegi, to zaawansowane technologicznie urządzenie. Deponuje energię w kilku impulsach. Dzięki mniejszej gęstości energii zabieg jest bardziej komfortowy.

Kiedy widoczne są efekty depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Należy jednak mieć na względzie, że laser działa na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Natomiast do uzyskania pełnych efektów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów, zgodnie ze wskazaniami specjalisty.

Czy depilacja laserem ALMA HARMONY XL PRO jest bezpieczna?

Laser ALMA HARMONY XL PRO to jedno z najnowocześniejszych urządzeń. Zabieg jest niemal bezbolesny, ponieważ laser wyposażony został w system chłodzenia kontaktowego. Jeśli poszukujesz rozwiązania, dzięki któremu uzyskasz trwałe rezultaty, a zabieg będzie komfortowy i bezpieczny, depilacja laserem ALMA HARMONY XL PRO to odpowiedni wybór.

Czy depilacja laserem umożliwia osiągnięcie trwałych efektów?

Zabiegi depilacji laserowej umożliwiają osiągnięcie trwałych rezultatów! Wyobraź sobie sytuację, w której Twoja skóra jest zawsze idealnie gładka, a Ty nie musisz często wykonywać zabiegów depilacji np. woskiem. Osiągnięcie tych efektów możliwe jest po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy zabiegi depilacji laserowej są bolesne?

Zabiegi depilacji laserowej nie są bolesne. Laser ALMA HARMONY XL PRO to gwarancja komfortu oraz bezpieczeństwa podczas zabiegu!

Czy pomiędzy kolejnymi seriami zabiegu można usuwać włoski?

Nie ma przeciwwskazań do usuwania owłosienia pomiędzy kolejnymi powtórzeniami zabiegu. Należy jednak golić włosy przy użyciu maszynki. Nie powinny być usuwane depilatorem lub woskiem, ponieważ w trakcie tych zabiegów dochodzi do usunięcia cebulek. Stosowanie wskazanych metod będzie przyczyną opóźnienia końcowego rezultatu.

Poszukujesz skutecznych metod depilacji? Laser ALMA HARMONY XL PRO, którym dysponujemy w klinice CUD-MED Ostrowiec, zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu. Niechcianemu i nadmiernemu owłosieniu mówimy stanowcze nie!

Cennik


Okolica 1 zabieg Pakiet 6*
Wąsik/broda/uszy  100 zł 500 zł
Pachy  150 zł 750 zł
Bikini  200 zł 1000 zł
Szpara pośladkowa  150 zł 750 zł
Uda  350 zł 1750 zł
Łydki  350 zł 1750 zł
Całe kończyny dolne  600 zł 3000 zł
Plecy/Klatka piersiowa  300 zł 1500 zł

* Pakiet opłacony w całości w dniu pierwszej wizyty

Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.