MODELOWANIE I POWIĘKSZANIE UST


Czas zabiegu:

Od 30 min

Ilość zabiegów:

1-2

Cena zabiegu:

Od 800zł

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Usta są symbolem kobiecości. Dlatego piękne i czerwone, usta o pełnym kształcie pasującym do owalu twarzy zawsze przyciągają uwagę. Ich kształt, objętość i nawilżenie jest bardzo istotne, aby harmonijnie komponowały się z rysami Twojej twarzy.

Wraz z wiekiem dochodzi do spadku produkcji kolagenu, włókna elastynowe ulegają rozciągnięciu co sprzyja wiotczeniu. Dlatego też procesy starzenia powodują powstawanie tzw. „zmarszczek palacza”, uwidaczniają się „linie marionetki”, wargi stają się coraz cieńsze i przesuszone, pojawiają się na nich pionowe zmarszczki, kąciki ust opadają. Wszystkie te procesy mają wpływ na wygląd i atrakcyjność okolicy ust.

Aby skutecznie przeciwdziałać procesom starzenia nasza klinika CUD‑MED Aesthetics Medicine Clinic oferuje zabiegi odtwarzania konturu warg. Podajemy kwas hialuronowy, aby unosić kąciki ust i niwelować zmarszczki wokół nich, a także odtwarzać utraconą objętość. Wielu osobom medycyna estetyczna i powiększanie ust kojarzą się z nadaniem ustom nienaturalnego wyglądu. Efekt zabiegu jest zupełnie inny. Usta są odmłodzone i nawilżone, poprawiony jest ich kontur, stają się wyraziste, ponętne, odzyskują blask.

Modelowanie ust techniką Russian Lips – kliknij i sprawdź opis zabiegu

 

Klinika CUD‑MED Aesthetics Medicine Clinic jest miejscem, w którym skorzystać możesz z rozbudowanej oferty – wykonujemy zabiegi:


 • Modelowania i powiększania ust
 • Nawilżenia ust
 • Poprawy konturu i nadania delikatnej objętości wargom
 • Korekty asymetrii ust

POWIĘKSZANIE UST EFEKTY ZABIEGU:


Zabiegi medycyny estetycznej pozwalające na poprawę wyglądu ust cieszą się zainteresowaniem u osób w różnym wieku. Efekt to piękne, wyraziste, odmłodzone usta.

Powiększanie ust nie jest jednak trwałe. Uzyskany efekt utrzymuje się od około 9 miesięcy do roku. Zabieg daje natychmiastowe, widoczne rezultaty. Dlatego przed i po zabiegu wykonujemy sesję zdjęć porównawczych dla oceny efektów.

W miejscach iniekcji może występować delikatna bolesność i nieznaczny obrzęk bezpośrednio po zabiegu. Mogą być wyczuwalne niewielkie depozyty podanego kwasu hialuronowego. Objawy te zanikają szybko. Zdarza się, że mogą wystąpić niewielkie siniaki w miejscach iniekcji, które znikają w ciągu 4-7 dni po zabiegu.

W CUD‑MED Clinic Medycyna Estetyczna i Laseroterapia nasi lekarze używają tylko sprawdzonych, renomowanych preparatów m.in. firm takich jak: JUVEDERM, NEAUVIA, SINCLAIRHA, dobierając je indywidualnie, aby uzyskać najbardziej pożądane przez Pacjenta efekty. Dzięki temu uzyskujemy:

 

 • lepsze nawilżenie ust
 • zwiększona objętość ust
 • wygładzone zmarszczki
 • powiększone wargi
 • poprawiony kontur twarzy

Przebieg zabiegu:


W CUD‑MED Aesthetics Medicine Clinic każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz wyjaśnia procedurę, kwalifikuje Pacjenta i dobiera odpowiedni zabieg. Następnie wykonywana jest profesjonalna sesja zdjęciowa, celem dokumentacji efektów zabiegu.

Powiększanie ust wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Po konsultacji miejsce zabiegowe jest znieczulane specjalną maścią, dzięki której nasi pacjenci przechodzą zabieg komfortowo.

Lekarz wprowadza usieciowany kwas hialuronowy z gotowej do użycia ampułkostrzykawki za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, a następnie modeluje wypełniacz, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Zabieg trwa zazwyczaj około 15‑30 minut.

 

 

Ważne przed zabiegiem


Przeciwwskazane jest przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi przed zabiegami z zastosowaniem kwasu hialuronowego w formie iniekcji.

 

Ważne po zabiegu


Zalecamy aby bezpośrednio po zabiegu unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz stosowania kosmetyków lub makijażu w miejscu iniekcji. Przez 2 tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od nadmiernej ekspozycji na ekstremalnie wysokie temperatury (sauna, solarium) oraz nie wykonywać masaży lub zabiegów upiększających na okolicy poddawanej zabiegowi, ponieważ te czynniki mogą powodować rozpad kwasu hialuronowego.

 

Rekomendowana liczba zabiegów


Zabieg modelowania i wolumetrii ust jest zazwyczaj zabiegiem jednorazowym. W przypadku, gdy pożądany do uzyskania efekt wolumetryczny jest znacznym proces ten wymaga przeprowadzenia dwóch lub trzech zabiegów. Powtórną wizytę planujemy po 3‑4 tygodniach.

 

Przeciwwskazania


 • Ciąża i karmienie piersią
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Stan zapalny w miejscu zabiegu

Bezpieczeństwo


Kwas hialuronowy należy do najpowszechniej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Nie jest traktowany przez organizm jak ciało obce, nie ma pochodzenia zwierzęcego, a wszystkie produkty stosowane w CUD‑MED CLINIC Medycyna Estetyczna i Laseroterapia posiadają CE III klasy wyrobu medycznego. Kwas hialuronowy ulega całkowitej resorpcji po okresie działania.