USUWANIE CIENI POD OCZAMI


Czas zabiegu:

Około 45 min

Ilość zabiegów:

3-6

Cena zabiegu:

Od 300zł

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, cieszący się dużym zainteresowaniem u osób w różnym wieku. Metodą iniekcji dostarczane są do skóry substancje odżywcze. Metoda ta jest niezwykle precyzyjna, ponieważ preparat podawany jest bezpośrednio w miejsce wymagające poprawy. Przy użyciu strzykawki oraz igły aktywne składniki wstrzykiwane są do skóry właściwej, dzięki czemu efekty zabiegu są widoczne niemal od razu.

Skuteczność zabiegu mezoterapii wynika z jednoczesnego stosowania dwóch różnych mechanizmów. Po pierwsze efekt rewitalizacji jest skutkiem wstrzyknięcia w skórę preparatów odżywczych. Natomiast drugi rezultat zabiegu to samoregeneracja naskórka po licznych ostrzyknięciach.

W trakcie zabiegu mezoterapii do skóry podawane są koktajle odżywcze i regeneracyjne o zróżnicowanym składzie.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?


Składniki preparatów wykorzystywanych do wykonywania mezoterapii igłowej to kwas hialuronowy oraz witaminy i minerały.

Podczas zabiegu mezoterapii niewielkie dawki preparatu wstrzykiwane są w skórę. Po iniekcji, w zależności od techniki przeprowadzenia zabiegu, na skórze pozostają niewielkie grudki lub kratki. W tych miejscach zdeponowane są wstrzyknięte substancje odżywcze.

Składniki znajdujące się w preparacie zostaną całkowicie wchłonięte przez skórę. Natomiast ślady wkuć oraz grudki znikną po upływie kilkudziesięciu godzin. Skóra zostanie nawilżona, odżywiona oraz pobudzona do regeneracji.

Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem bolesnym, natomiast w momencie iniekcji może być odczuwany lekki dyskomfort. Pacjentki o niskim progu bólu mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego.

Zabieg mezoterapii nie wymaga szczególnego przygotowania. Może być wykonywany przez cały rok przy każdym rodzaju skóry, nawet jeśli jest bardzo delikatna. Przed wykonaniem zabiegu specjalista ustala, czy nie ma przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Po zabiegu mezoterapii przez pierwszych kilka dni należy zrezygnować z sauny, gorących kąpieli oraz długich ekspozycji na słońcu. Nakładanie makijażu trzeba odłożyć aż do momentu zniknięcia skutków zabiegu, takich jak zaczerwienie.


Efekty zabiegu


Mezoterapia igłowa stosowana jest w celu:

  • odmłodzenia, zrewitalizowania i zregenerowania skóry,
  • nawilżenia i odżywienia skóry,
  • zredukowania rozstępów oraz cellulitu,
  • stymulacji porostu włosów.

Zabieg mezoterapii może być wykonywany na niemal każdym obszarze ciała, choć najczęściej dotyczy twarzy, dekoltu, szyi. Korzystanie z zabiegów szczególnie polecane jest osobom ze skórą delikatną, dojrzałą i odwodnioną. Zabieg mezoterapii wskazany jest w przypadku przebarwień, blizn potrądzikowych, uszkodzeń posłonecznych, gdy skóra stała się wiotka oraz pozbawiona napięcia.

Widoczne efekty zabiegu to głębokie nawilżenie skóry, poprawa mikrokrążenia, zwiększone napięcie skóry, zredukowane drobne zmarszczki, poprawa gęstości skóry, pogrubienie naskórka. W rezultacie skóra odzyskuje blask i młody wygląd.

Mezoterapia igłowa może być wykonana w okolicach oczu, w celu zredukowania „worków pod oczami” oraz tzw. zmęczonego spojrzenia. Oprócz twarzy kolejnymi miejscami, które są najczęściej poddawane mezoterapii to szyja i dekolt. W tym przypadku widoczne efekty zabiegu to przede wszystkim poprawa elastyczności, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Zmniejszone i wygładzone zostają zmarszczki.

Mezoterapia igłowa to zabieg skuteczny, pełne efekty widoczne są dopiero po przeprowadzeniu pełnej serii zabiegów – najczęściej obejmującej od 3 do 4 zabiegów, przeprowadzanych regularnie, co 2-3 tygodnie. Dla zapewnienia długotrwałych rezultatów należy pamiętać o wykonywaniu zabiegów podtrzymujących. Ilość zabiegów ustalana jest z uwzględnieniem pierwotnego stanu skóry oraz oczekiwań klienta.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu


Przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej to:

  • alergia na składnik wstrzykiwanego preparatu,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • niektóre choroby m.in. nowotwory,
  • aktywne stany zapalne skóry np. opryszczka.

 

Do mezoterapii igłowej W CUD‑MED Clinic nasi lekarze używają najlepszych preparatów na rynku, a są to m.in.:

1. NEAUVIA HYDRO DELUXE

2. JALUPRO

3. TROPOKOLAGEN – PIĘKNO UKRYTE W NATURZE

Mezoterapia igłowa w pytaniach i odpowiedziach


Czy mezoterapia może być łączona z innymi zabiegami?

Nie ma przeciwwskazań do połączenia mezoterapii z niektórymi, innymi zabiegami medycyny estetycznej. Korzystanie z technik skojarzonych pozwala na szybsze uzyskanie efektów, a także ich wzmocnienie.

Czy mezoterapia jest zabiegiem bolesnym?

Mezoterapia nie jest zabiegiem bolesnym, zazwyczaj nie wymaga stosowania znieczulenia. Należy jednak przygotować się na nieprzyjemne dolegliwości, które odczuwane są w momencie wkucia. Natomiast znieczulenie miejscowe wykonywane jest u osób z niskim progiem bólu oraz gdy obszar zabiegowy obejmuje okolice oczu.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów mezoterapii?

Efektami mezoterapii igłowej można cieszyć się nawet przez rok! Jednak znaczenie będzie mieć rodzaj problemu, stan skóry przed zabiegiem oraz sposób pielęgnowania skóry po zabiegu. Jedno jest pewne – aby długo cieszyć się uzyskanymi rezultatami, należy pamiętać o wykonywaniu zabiegów przypominających.

Czy mezoterapia redukuje zmarszczki?

Po zabiegach mezoterapii zmarszczki są spłycone oraz wygładzone. Wiele zależy jednak od głębokości zmarszczek, celu zabiegu, rodzaju wykorzystanego preparatu.

Gdzie może być wykonany zabieg?

Mezoterapia igłowa może być przeprowadzana na niemal każdej partii ciała – twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, plecach, skórze głowy. Efektem mezoterapii jest nawilżenie, ujędrnienie i zrewitalizowanie skóry. Możliwymi do uzyskania rezultatami są także redukcja cellulitu i rozstępów. Zabieg może być przeprowadzany wspomagająco na skórę głowy w terapii leczenia łysienia.

Czy mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym?

Mezoterapia to mało inwazyjny, w pełni bezpieczny zabieg. Po jego przeprowadzeniu mogą jednak pojawić się pewne efekty uboczne w postaci zaczerwienienia i obrzęku w miejscu iniekcji. Bezpośrednio po zabiegu na skórze wyczuwalne będą grudki, w których nagromadzony jest preparat. Objawy te powinny ustąpić w ciągu kilkudziesięciu godzin.