Laserowe leczenie i usuwanie przebarwień Fotona


Czas zabiegu:

Od 30 min

Ilość zabiegów:

minimum 1-2

Cena zabiegu:

Od 150zł

Zabiegi laseroterapii to skuteczna metoda walki z niedoskonałościami skóry. Laserowe usuwanie przebarwień pozwala pozbyć się zmian skórnych o różnej etiologii. Przebarwienia skóry takie jak plamy starcze, piegi czy melasma powstają w związku z nierównym rozłożeniem melaniny lub nadprodukcją barwnika. Przypominają brązowe plamy. Mogą pojawić się wszędzie, najczęściej występują na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach. Wskazania do laserowego usuwania przebarwień to m.in. przebarwienia posłoneczne.

Klinika CUD‑MED Clinic przeprowadza zabiegi z użyciem nowoczesnego sprzętu. Przebarwienia usuwane są podczas zabiegu laserem Fotona Dynamis SP, pozwalającym na wykonywanie skutecznych zabiegów usuwania przebarwień. W terapii przebarwień wykorzystujemy także laser Alma Harmony XL Pro, zapewniający najwyższą efektywność zabiegów.

Na czym polega zabieg usuwania przebarwień laserem Fotona?


Podczas zabiegu rozproszona wiązka światła kierowana jest na obszar poddawany zabiegowi. W efekcie dochodzi do „szczotkowania” zmiany i jej usunięcia. Przebarwienia są wynikiem powstania złogów melaniny. W trakcie zabiegu dochodzi do koagulacji skumulowanego barwnika, a w efekcie uszkodzenia zbędnych komórek. Przebarwienia nie znikną od razu po zabiegu. Na efekty trzeba będzie poczekać dwa tygodnie.

Usuwanie przebarwień skóry – wskazania:

  • uszkodzenia skóry spowodowane promieniowaniem słonecznym,
  • rogowacenie starcze,
  • znamiona naskórkowe.

Nasza klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem. Zabieg wykonywany przy użyciu lasera Fotona jest komfortowy i niemal bezbolesny – dzięki możliwości skierowania strumienia zimnego powietrza na obszar poddawany zabiegowi.

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem. W trakcie konsultacji wykluczane jest występowanie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegów.

Zabieg jest bezpieczny i komfortowy. Przez dzień lub dwa po laseroterapii może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie. Nie wymagany jest okres rekonwalescencji i niemal od razu możliwy jest powrót do codziennych aktywności.

Zabiegi laserowego usuwania przebarwień – efekty


Nasza klinika oferuje wykonanie zabiegów laserem Fotona – umożliwiającym osiągnięcie maksymalnego rozjaśnienia przebarwień. Rezultatem jest także wyrównanie kolorytu skóry.

Działanie lasera nie jest jednak widoczne od razu. Najpierw przebarwienia staną się ciemniejsze, dopiero później, wraz ze złuszczaniem naskórka, dochodzi do ich rozjaśnienia. Proces złuszczania skóry trwa około tygodnia.

Dla uzyskania pełnych efektów konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Częstotliwość oraz ilość zabiegów zależy m.in. od rodzaju, wielkości oraz głębokości przebarwień, a także oczekiwań klienta. Najczęściej wystarcza wykonanie 3-5 powtórzeń. Zabiegi powinny być przeprowadzane w odstępach 6-8 tygodniowych.

Przygotowanie do zabiegu


Zabiegi laserowego usuwania przebarwień wymagają odpowiedniego przygotowania. Na pół roku przed planowanym zabiegiem należy zakończyć terapie retinoidami doustnymi. Miesiąc przed zabiegiem nie wolno przyjmować niektórych leków m.in. antybiotyków. Trzeba również zrezygnować z opalania skóry. Przez tydzień przed laseroterapią nie wolno wykonywać peelingów.

Bardzo ważne, aby zarówno przed planowanym zabiegiem, pomiędzy seriami oraz po zabiegu chronić skórę przed promieniowaniem UV oraz dbać o jej nawilżenie.

Wskazania po zabiegu


Przez miesiąc po zabiegu nie wolno opalać się. Przez około pięć dni należy zrezygnować z wysiłku fizycznego. Zalecane jest używanie delikatnych środków myjących, rezygnacja z kosmetyków zawierających alkohol, peelingów.

Proces łuszczenia się skóry jest naturalnym rezultatem zabiegu, nie należy go przyspieszać ani zrywać fragmentów naskórka. Na pełny efekt zabiegu trzeba będzie poczekać do momentu wygojenia się skóry – około 4-6 tygodni.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:


  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby skórne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • niektóre choroby m.in. nowotwory,
  • rozrusznik serca,
  • implanty w obszarze zabiegowym.

Niektóre przeciwwskazania mają charakter czasowy np. świeża opalenizna, wykonanie w ostatnim czasie określonych zabiegów medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania oraz dokładne informacje pozabiegowe znajdują się na stronie LASEROTERAPIA FOTONA. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.