BLEFAROPLASTYKA – LOKTAL

LOKTAL

Co to jest radiofrekwencja?


Radiofrekwencja to zjawisko fizyczne. Odnosi się do do przemiennego prądu elektrycznego (prąd elektryczny okresowo zmienny).
Loktal – urządzenie, którym wykonujemy zabieg blefaroplastyki, działa na zasadzie RADIOFREKWENCJI, czyli fali elektromagnetycznej o częstotliwości fal radiowych.
Loktal to urządzenie medyczne, obejmujące ok. 77 wskazań zabiegowych, w tym blefaroplastykę. Pozwala na uzyskanie precyzyjnego cięcia oraz koagulacji tkanek (hamowanie krwawienia) delikatną i bezurazową metodą. Jego skalpel wysokiej częstotliwości wykorzystuje sinusoidalną technologię energii elektromagnetycznej o częstotliwości roboczej 4 MHz, wytwarzając waporyzację skóry w sposób podobny do technologii laserowej CO² , która działa na podobnych podstawach biofizycznych.
 

BLEFAROPLASTYKA

Co to jest blefaroplastyka?


Jest to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry na górnych powiekach, za pomocą urządzenia medycznego Loktal, do radiofrekwencji chirurgicznej.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym.
Blefaroplastyka wymaga założenia szwów, które zdejmuje się na wizycie kontrolnej.

Jak wygląda zabieg?


 • Konsultacja – Bezpośrednio przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem na temat stanu zdrowia oraz efektów, jakie chcemy uzyskać.
 • Zabieg – Po znieczuleniu nasiękowym (w bezpośrednią okolicę miejsca operowanego przez ostrzyknięcie) lekarz przystępuje do zabiegu. Po usunięciu nadmiaru skóry zakładane są szwy.

Bezpośrednio po zabiegu może występować opuchlizna i obrzęk. Ze względu na działanie środka znieczulającego nie należy prowadzić pojazdów, dlatego zalecamy, aby zapewnić sobie bezpieczny transport do domu.

Przed zabiegiem:


Przed zabiegiem należy wykonać badania: morfologia, krzepliwość krwi, poziom elektrolitów. W dniu zabiegu należy lekki posiłek, ale nie pić kawy! Najlepiej przyjść bez makijażu (i bez sztucznych rzęs).
Co najmniej dzień przed zabiegiem należy unikać leków rozrzedzających krew i alkoholu.

Po zabiegu:


Zalecamy wzięcie 4-6 dni wolnego. Są pacjentki, które po 3 dniach czują się już dobrze, ale są też takie, które potrzebują nawet 10-14 dni rekonwalescencji.

 • Należy unikać pochylania głowy w dół i przecierania oczu.
 • Nie wolno wykonywać makijażu oczu – makijaż można nałożyć dopiero, gdy skóra całkowicie się zagoi.
 • Należy dbać o antyseptykę ran.
 • W miarę możliwości wskazane jest spanie na wznak.
 • Należy unikać aktywności fizycznej.
 • Bezpośrednio po zabiegu nie należy brać gorących kąpieli oraz nie korzystać z solarium oraz sauny.

Po zabiegu:


 • KRÓTSZY ZABIEG – Loktal pozwala na skrócenie czasu zabiegu, dzięki użyciu skalpela radiochirurgicznego.
 • NIEWIELKA BLIZNA – Loktal nie uszkadza termicznie sąsiednich tkanek. Cięcie jest płynne, nie szarpie skóry. Dzięki temu można ją ładnie zszyć, żeby blizna po zabiegu była niemal niewidoczna, w załamaniu powieki.
 • MNIEJSZE RYZYKO POWIKŁAŃ – Zastosowanie wysokiej częstotliwości zapewnia doskonałą jakość cięcia przy minimalnym krwawieniu i redukcji blizn przerostowych.
 • W RĘKACH FACHOWCA – Loktal to urządzenie medyczne. Pracują na nim tylko odpowienio przeszkoleni lekarze.