WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM


Czas zabiegu:

Od 30 min

Ilość zabiegów:

1-2

Cena zabiegu:

Od 800zł

Medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi, pozwalające na zredukowanie a nawet całkowite pozbycie się niedoskonałości. Usuwanie zmarszczek – to zabieg, o który bardzo często pytają zgłaszające się do nas kobiety. Nasza klinika CUD‑MED Aesthetics Medicine Clinic wykonuje zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, dzięki którym możliwe jest modelowanie twarzy, wypełnienie drobnych zmarszczek, blizn, poprawa jędrności skóry. W efekcie skóra zostaje odmłodzona, odzyskuje swój blask. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczne, nieinwazyjne, a pierwsze efekty widoczne są niemal od razu.

Kwas hialuronowy nazywany jest „eliksirem młodości”, ze względu na szerokie zastosowanie w zabiegach odmładzających i anti‑aging. Występuje naturalnie w organizmie człowieka, aczkolwiek wraz z wiekiem komórki wytwarzają go coraz mniej, wskutek czego dochodzi do degeneracji tkanek i starzenia się skóry. Kwas odpowiada za wiązanie wody. Każdego dnia część cząstek kwasu rozpada się a w ich miejscu powstają nowe. Niedobory kwasu uzupełniane są poprzez podanie go z zewnątrz np. w formie zastrzyków lub kremów. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest szerokie – w różnych gałęziach medycyny m.in. ginekologii, okulistyce oraz ortopedii. Substancję wykorzystuje się w procesie gojenia ran oraz wrzodów skóry. Jest także składnikiem wielu kosmetyków m.in. kremów. Preparat podawany w celu wypełnienia zmarszczek ma postać krystalicznego, elastycznego żelu. Po wprowadzeniu pod skórę wypełnia zmarszczkę. Efektem zabiegu jest całkowita bądź częściowa redukcja zmarszczek.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polecane są wszystkim, którzy pragną odmłodzić wygląd skóry. Kwas rzadko wywołuje reakcje alergiczne, jest dobrze tolerowany przez organizm. Skutkiem ubocznym może być pojawienie się w miejscu iniekcji zaczerwienienia oraz dolegliwości bólowych.

Usieciowany kwas hialuronowy to wypełniacz, podawany w odpowiednie warstwy skóry nie tylko wypełnia zmarszczki, lecz także poprawia jakość skóry. Działanie rewitalizujące kwasu hialuronowego wynika ze zdolności wiązania wody w skórze i silnego jej nawilżania oraz stymulacji komórek do produkcji kolagenu.

W CUD‑MED Aesthetics Medicine Clinic nasi lekarze używają tylko sprawdzonych, renomowanych preparatów m.in. firm takich jak: JUVEDERM, NEAUVIA, SINCLAIRHA.

Preparaty zawierające usieciowany, czyli stabilizowany wiązaniami kwas hialuronowy, zwane wypełniaczami, pozwalają na wygładzenie np.:


 • bruzd nosowo‑wargowych,
 • linii marionetek,
 • zmarszczek palacza,
 • kurzych łapek
 • zmarszczek pionowe przy uszach,
 • poziomych zmarszczek gładziny czoła,
 • lwiej zmarszczki,
 • zmarszczek na szyi i dekolcie

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za prawidłową gospodarkę wodną skóry. Wśród wskazań do zabiegu wyróżnić należy usuwanie zmarszczek, przywrócenie sprężystości, jędrności oraz nawilżenie skóry, spłycenie blizn i ubytków w skórze.

 

Przebieg zabiegu:


Zabieg trwa zazwyczaj około 15‑30 minut w zależności od obszaru oraz zastosowania preparatu.

W CUD‑MED Aesthetics Medicine Clinic każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz wyjaśnia procedurę, kwalifikuje Pacjenta i dobiera odpowiedni zabieg. Następnie wykonywana jest profesjonalna sesja zdjęciowa, celem dokumentacji efektów zabiegu.

Po konsultacji miejsce zabiegowe jest znieczulane specjalną maścią, dzięki której nasi pacjenci przechodzą zabieg komfortowo.

Lekarz wprowadza usieciowany kwas hialuronowy z gotowej do użycia ampułkostrzykawki za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, a następnie modeluje wypełniacz, aby doprowadzić do jak najbardziej naturalnego efektu wypełnienia zmarszczki.

Kwas hialuronowy może być podany w różne obszary ciała i twarzy np. okolice oczu, okolice ust, policzków, bruzd nosowo-wargowych.

 

Efekty działania


Usuwanie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, modelowanie ust, redukcja blizn – to tylko niektóre rezultaty zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Efekt poprawy objętości, jędrności skóry oraz nawilżenie związane są z uzupełnieniem niedoboru kwasu w skórze.

Zabieg daje natychmiastowe rezultaty w postaci wypełnienia zmarszczek. Końcowy efekt widoczny będzie po upływie około dwóch tygodni od zabiegu. Trwałość efektów zabiegowych uzależniona jest od kondycji skóry, wieku i ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. Widoczne efekty utrzymują się od 6 do nawet 18 miesięcy w zależności od użytego preparatu i obszaru poddawanemu zabiegowi.

W miejscach iniekcji skóra może być tkliwa i delikatnie obrzęknięta bezpośrednio po zabiegu. Mogą być wyczuwalne niewielkie depozyty podanego kwasu hialuronowego. Objawy te zanikają szybko. Zdarza się, że mogą wystąpić niewielkie siniaki w miejscach iniekcji, które znikają w ciągu 4‑7 dni po zabiegu. Zalecamy wtedy stosowanie kremów przyspieszających gojenie.

 

Ważne przed zabiegiem


Przeciwwskazane jest przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi przed zabiegami z zastosowaniem kwasu hialuronowego w formie iniekcji.

 

Ważne po zabiegu


Zalecamy aby bezpośrednio po zabiegu unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz stosowania kosmetyków lub makijażu w miejscu iniekcji. Przez 2 tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od nadmiernej ekspozycji na ekstremalnie wysokie temperatury (sauna, solarium) oraz nie wykonywać masaży lub zabiegów upiększających na okolicy poddawanej zabiegowi, ponieważ te czynniki mogą powodować rozpad kwasu hialuronowego.

 

Rekomendowana liczba zabiegów


Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg jednorazowy, jeśli polega na bezpośrednim podaniu preparatu w miejscu występowania zmarszczki. Jeśli jednak dla uzyskania pożądanych efektów redukcji zmarszczek należy wykonać odbudowę utraconej objętości rysów twarzy, proces ten wymaga niekiedy przeprowadzenia serii kilku zabiegów. Powtórną wizytę planujemy po 3‑4 tygodniach.

Przeciwwskazania


 • Ciąża i karmienie piersią
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Stan zapalny w miejscu zabiegu

Bezpieczeństwo


Kwas hialuronowy należy do najpowszechniej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Nie jest traktowany przez organizm jak ciało obce, nie ma pochodzenia zwierzęcego, a wszystkie produkty stosowane w CUD‑MED CLINIC Medycyna Estetyczna i Laseroterapia posiadają CE III klasy wyrobu medycznego. Kwas hialuronowy ulega całkowitej resorpcji po okresie działania.