Mezoterapia mikroigłowa


Czas zabiegu:

60min

Ilość zabiegów:

3-4

Cena zabiegu:

od 600zł

K-68 GRAFIKA

Jedyna oryginalna, najnowsza wersja technologii do mezoterapii mikroigłowej!
DERMAPEN 4.0 to innowacyjne urządzenie przynoszące spektakularne, potwierdzone klinicznie rezultaty szybko i bezpiecznie z zachowaniem maksymalnego komfortu Pacjenta.
Zabieg polega na wykonaniu bardzo precyzyjnych mikronakłuć skóry z wykorzystaniem specjalnego, nowatorskiego jednorazowego kartridża wyposażonego w 16 molibdenowych pulsujących igieł. Powstałe w wyniku zabiegu mikronakłucia inicjują fizjologiczną zdolność skóry do intensywnej regeneracji i indukcji kolagenu, a aplikowane w czasie zabiegu składniki aktywne mają szansę wnikać w głąb skóry, co wzmacnia ich działanie. Rewolucyjność narzędzia Dermapen 4.0 tkwi w innowacyjnej technologii, która opiera się głównie na zastosowaniu w urządzeniu igieł pulsujących z bardzo wysoką częstotliwością, dzięki której urządzenie wykonuje aż 1920 nakłuć na sekundę. Zastosowanie Dermapen 4.0 w zabiegach anti-aging zapewnia odmłodzenie, wygładzenie, ujędrnienie i poprawę kolorytu skóry, a w terapiach leczenia blizn – zmniejszenie ich widoczności poprzez uelastycznienie, rozjaśnienie i spłycenie

WSKAZANIA:


 • oznaki fotostarzenia
 • przebarwienia (chloazma itp)
 • płytkie zmarszczki
 • wiotka skóra
 • rozszerzone pory
 • blizny (pooperacyjne, potrądzikowe, pooparzeniowe)
 • rozstępy
 • leczenie łysienia

REKONWALESCENCJA:


Naturalnym odczuciem bezpośrednio po zabiegu jest lekkie pieczenie skóry. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, a odczucie jest porównywalne do podrażnienia po zbyt intensywnej ekspozycji na słońce. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie naskórka. Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach stosuje się preparaty kontrolujące i przyspieszające regenerację skóry. Po 5 – 7 dniach widoczne są pierwsze efekty terapii. Ostatecznych rezultatów należy się spodziewać po ok. miesiącu od ostatniego zabiegu w serii.

ZALECENIA PO ZABIEGU:


Po ok. 8 godzinach po zabiegu należy oczyścić skórę delikatnym środkiem myjącym I zastosować zaleconą pielęgnację. Co najmniej tydzień po zabiegu, a najlepiej przez cały czas trwania terapii, należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną, aby uniknąć podrażnienia skóry i powstawania przebarwień. W ramach pielęgnacji domowej należy stosować zalecone preparaty.

PRZECIWWSKAZANIA:


 • stan zapalny na skórze
 • ciąża
 • laktacja
 • aktywna faza trądziku
 • aktywna faza opryszczki
 • choroba nowotworowa

Przebieg zabiegu:


1. Zabieg rozpoczyna się konsultacją kosmetologiczną. Kosmetolog objaśnia przebieg zabiegu, ustala cele zabiegowe i opowiada o realnych efektach jakich Pacjent może się spodziewać po serii lub po jednorazowym zabiegu.

2. Jeżeli Pacjent nie ma przeciwwskazań do zabiegu, po konsultacji nakładany jest krem znieczulający, który całkowicie znosi ewentualne, nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. Jest to krok opcjonalny, jeżeli Pacjent nie chce znieczulenia nie musi ono być aplikowane na skórę.

3. Po około 20 minutach przystępujemy do mikronakłuwania skóry. Podczas zabiegu tworzące się mikrokanaliki powodują regenerację i odżywienie skóry wprowadzając głębiej specjalnie dobrany preparat.

4. Głębokość nakłuć zależna jest od miejsca zabiegowego oraz od efektu jaki chcemy uzyskać, z inną głębokością będziemy nakłuwać okolicę oka, brody czy brzucha bądź ramion. Od głębokości nakłuć zależy z jaką mocą będziemy działać na skórę. Zaraz po wykonaniu mikronakłuć, skóra najczęściej jest czerwona i rozpalona, aplikowana jest maska, krem pozabiegowy oraz krem z filtrem SPF 50. Rumień pozabiegowy może utrzymywać się do około 2 dni po zabiegu.

5. U niektórych osób po okresie zaczerwienienia skóry może pojawić się delikatne łuszczenie skóry, jest to całkowicie normalne- skóra się odnawia. Czasami u osób z bardzo płytko unaczynionymi cerami mogą pojawić się bardzo drobne wybroczyny.