Skip to content

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest chorobą dermatologiczną. Występuje u co dziesiątej osoby i najczęściej dotyka osoby o jasnej cerze. Osoby nim dotknięte, to zwykle ludzie między 30. a 55. rokiem życia.

Są to wykwity rumieniowe, grudkowe i krostkowe występujące na podłożu łojotoku i zaburzeń naczynioruchowych (łatwe czerwienienie się skóry pod wpływem bodźców fizycznych i emocjonalnych), umiejscowione wyłącznie na twarzy (nie ma dowodu, że towarzyszące niekiedy zmiany rumieniowe poza twarzą są trądzikiem), dotyczące osób w wieku dojrzałym, częściej kobiet.

Czynnikami usposabiający są zaburzenia naczynioruchowe związane z autonomicznym układem nerwowym, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, najczęściej niedokwaśność soku żołądkowego, oraz zaburzenia wewnątrzwydzielnicze, na co wskazuje na występowanie zmian przed okresem pokwitania i ich częstość w okresie przekwitania u kobiet.

W okresie początkowym zmiany mają charakter rumieniowy, z przemijającym zaczerwienieniem skóry twarzy (okres rumieniowy); w dalszym przebiegu objawy naczyniowe utrwalają się w postaci teleangiektazji, a także pojawia ą się wykwity grudkowe i krostkowe.

Kiedy tradycyjne leczenie to za mało, warto sięgnąć po metody wykorzystywane w dermatologii estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z trądzikiem różowatym jest laseroterapia. Laserowe leczenie trądziku różowatego pozwala skutecznie leczyć naczyniowe zaburzenia skóry, jednocześnie gwarantując maksymalne bezpieczeństwo i ograniczając do minimum ryzyko wystąpienia działań ubocznych.

Wskazania do laseroterapii:

  • rumień
  • trądzik różowaty
  • naczyniaki płaskie
  • pękające naczynka tzw. teleangiektazje, „pajączki naczyniowe”

Jakie zabiegi są w naszej klinice na trądzik różowaty i rumień?

Zapraszamy na konsultacje!

Umów się online lub zadzwoń do nas