Skip to content

Przebarwienia

Czasem przybierają postać drobnych i uroczych piegów, a czasami ich rozmiary są tak duże, że wpędzają nas w kompleksy. Ciemne plamy, umiejscowione na twarzy, dłoniach czy dekolcie wyglądają nieestetycznie i dodają lat. Ciemne plamy na skórze ma aż 35% kobiet po trzydziestce i aż 90% po 50 roku życia. Niestety nie wyglądają estetycznie, przez co panie nie czują się do końca dobrze w swoim ciele.

Na szczęście medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z różnego rodzaju przebarwieniami, nawet trudnymi i głębokimi.

Przebarwienia skórne to efekt nierównomiernego rozłożenia się nadmiaru melaniny w naskórku lub skórze właściwej. Nadmierna produkcja pigmentu to nic innego, jak mechanizm obronny naszego organizmu przed działaniem szkodliwego promieniowania UV. Dlatego na przebarwienia skórne najbardziej narzekają osoby lubiące zażywać kąpieli słonecznych. Ponieważ nie wyglądają ładnie, mogą wprawiać w kompleksy. Jeśli Twoją skórę także pokrywają nieestetyczne, brązowe plamki i najchętniej pozbyłabyś się ich raz na zawsze, lekarze kliniki medycyny estetycznej Cud-Med wiedzą jak Ci pomóc!

Bardzo skuteczne w walce z przebarwieniami skórnymi są zabiegi laserowe ALMA HARMONY PRO a FOTONA DYNAMIS SP.

Zabieg ten polega na naświetlaniu skóry odpowiednią długością wiązki lasera.  Parametry światła odpowiednio dobiera się w zależności od tego, jak duży jest problem przebarwień. Światło jest selektywnie pochłaniane przez barwnik skóry – melaninę. Po dojściu do barwnika – chwytnika światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry zdrowej.

Przy okazji światło to pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje wraz z upływem lat, wiec przy okazji gwarantujemy skórze dodatkowo efekt odmłodzenia skóry, która staje się gładsza i bardziej napięta, a z każdym zabiegiem zmniejsza się widoczność przebarwień.

Wskazania do zabiegu:

  • przebarwienia na twarzy,redukcja przebarwień
  • przebarwienia na grzbietach dłoni
  • nierówny koloryt na twarzy, szyi czy dekolcie

Kolejny skuteczny zabieg to DERMAPEN

Jest to urządzenie wykorzystujące system pulsujących igieł, za pośrednictwem których wprowadza się substancje czynne pod skórę. Zabieg prowadzi do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych, odbudowania struktury skóry i regulacji procesów melanogenezy, co pozwala ujednolicić koloryt skóry i pozbyć się raz na zawsze przebarwień.

W przeciwieństwie do niektórych zabiegów laserowych, Dermapen eliminuje ryzyko obrażeń spowodowanych ciepłem i upośledzenia, jednocześnie promując zoptymalizowane funkcje komórek. To sprawia, że ​​jest to odpowiednia procedura dla każdego pacjenta dotkniętego przebarwieniami. Leczenie jest również odpowiednie dla wszystkich typów skóry Fitzpatricka i grup etnicznych. 

Zabiegi Dermapenem są wysoce skuteczne w leczeniu przebarwień, szczególnie w ciemnych barwach skóry, gdzie zabiegi laserowe mogą nie być najbezpieczniejszą opcją (ze względu na dalsze ryzyko pigmentacji). Zabieg wytwarza do 1920 frakcyjnych mikrokanałów na sekundę w celu inicjacji większej równowagi i znormalizowanej funkcji komórkowej. Melanocyty (komórki wytwarzające pigment) są bezpośrednio ukierunkowane, proces naprawy i korygowania zachęca do równomiernego odcienia skóry, tworząc zrównoważony koloryt skóry

Wyrównanie kolorytu skóry zazwyczaj następuje po serii 4-6 zabiegów, wykonywanych co 2-4 tygodnie.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Warto pamiętać, że w walce z przebarwieniami nieodzowne jest kompleksowe działanie: profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja skóry od razu po zakończeniu kuracji. Usunięcie plam, które już się pojawiły, nie wystarczy, bo jeśli nie będziesz odpowiednio zabezpieczać skóry, szybko powstaną kolejne przebarwienia.

Dlatego kremy z filtrem SPF50+ to podstawa codziennej pielęgnacji.

Dobry krem ochronny to jedno, ale trzeba go jeszcze właściwie stosować. Aby uniknąć pojawiania się przebarwień, należy smarować nie tylko twarz czy ramiona, ale każdy odsłonięty fragment skóry. Tymczasem często zapominamy o szyi, dłoniach czy stopach, które latem niemal non stop narażone są na działanie słońca.

Jednorazowa aplikacja filtru to za mało, trzeba ją powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Preparat nałożony o poranku nie zapewnia ochrony przed przebarwieniami i słońcem przez cały dzień, zwłaszcza gdy korzystasz z kąpieli i wycierasz skórę ręcznikiem. Kolejną porcję najlepiej dokładać co dwie godziny.

Unikaj przebywania na zewnątrz w okresach największego nasłonecznienia, czyli w godzinach 11.00 – 15.00, zwłaszcza gdy wakacje spędzasz na południu. A bez względu na porę dnia, zakrywaj skórę przewiewnymi ubraniami. I zawsze, nawet w cieniu, w samochodzie, w mieście czy w biurze, miej na skórze kosmetyk zapewniający wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Zapraszamy na konsultacje!

Umów się online lub zadzwoń do nas