Co to jest endermologia?


Endermologia - co to jest, jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Endermologia – co to jest za zabieg, jakie są do niego wskazania i przeciwwskazania? Dziś na blogu prezentujemy tę rewolucyjną metodą odchudzającą, redukującą cellulit i ujędrniającą, którą nazywa się fitnessem dla skóry.

Endermologia – co to za zabieg i na czym polega? 

Pod pojęciem endermologii kryje się podciśnieniowy masaż, którego zadaniem jest oddziaływanie na tkankę łączną skóry. Wykonuje się go m.in. po to, by wyszczuplić sylwetkę, ujędrnić skórę, zredukować cellulit lub poprawić kontur twarzy. Podczas masażu aktywowane są te rejony tkanki tłuszczowej, które są odporne na ćwiczenia i diety – endermologia poprawia metabolizm w tych obszarach, a także pobudza do produkcji kolagenu, co dodatkowo ujędrnia i uelastycznia skórę. 

Endermologia - efekty

Endermologia – wskazania

Endermologia – wskazania, by zdecydować się na ten podciśnieniowy masaż, to przede wszystkim: 

  • odchudzanie oraz redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu – szczególnie partie ciała, które ciężko wyćwiczyć, 
  • niwelowanie bólu mięśni i stawów oraz napięć – np. po intensywnym wysiłku lub przebytej kontuzji,
  • oczyszczanie z toksyn – poza tkanka tłuszczową, endermologia pobudza metabolizm, co skutkuje szybszym usuwaniem toksyn z organizmu,
  • ujędrnienie skóry po zabiegu liposukcji w miejscu, z którego odessano tłuszcz,
  • zwalczanie rozstępów – np. po ciąży lub szybkiej utracie wagi, 
  • przywrócenie wiotkiej lub zniszczonej skóry twarzy, szyi, dekoltu i biustu jędrności, 
  • usuwanie stanów zapalnych, urazów, bólu stawów, blizn, obrzęków nóg,
  • rehabilitacja oparzeń, zwłóknień i tkanki bliznowatej. 

Jedyne przeciwwskazania do zabiegu endermologii to żylaki oraz choroby nowotworowe. Nie zaleca się go także osobom, które przyjmują leki rozrzedzające krew. 

Endermologia w ciąży

Czy endermologia w ciąży jest bezpieczna? Podczas trwania pierwszego trymestru nie. Później – jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań od lekarza prowadzącego ciążę – to po tym okresie można poddać się zabiegom endermologii. Nie wszystkie partie ciała zaleca się wówczas masować: w ciąży lepiej zrezygnować z brzucha, piersi, pleców i ramion. Jeśli chodzi o endermologię po ciąży, to można sobie na to pozwolić 3 miesiące po porodzie, gdy skończy się okres połogu. Jeżeli karmi piersią, to endermologia nie jest wskazana – dopiero, gdy zakończy karmienie, może się poddać takiemu zabiegowi. Jeśli chodzi o kobiety po cesarskim cięciu, to w tym wypadku zabieg jest możliwy nie wcześniej niż po 6 miesiącach. 

Endermologia – sprzęt, jakim dysponujemy

W naszej klinice stosujemy wyłącznie renomowany sprzęt od najlepszych marek. Do endermologii stosujemy urządzenia LPG, m.in. głowicę Alliance – 80. Lata badań – ponad 30 – zaowocowały projektem urządzenia, który nadaje się do masażu podciśnieniowego – także większych obszarów ciała. Idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju tkanki. Sprzęt LPG umożliwia optymalizację terapii – urządzenia od innych producentów są znacznie mniej efektywne, a co za tym idzie potrzebna jest większa liczba zabiegów, co zwiększa koszty. Efekty po użyciu sprzętu LPG Alliance są widoczne już po 1 zabiegu. Skóra jest wyraźnie bardziej jędrna i sprężysta. Po 3 zabiegach pobudzony do produkcji kwas hialuronowy wypełnia i nawilża skórę. Endermologia Alliance działa na 3 wymiary: redukuje tkankę tłuszczową, wygładza cellulit i ujędrnia skórę (poprzez stymulowanie jej do produkcji  kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego). 

Strój do endermologii

Endermologia twarzy nie wymaga założenia specjalnego kostiumu. Do zabiegów przeprowadzanych na ciele, pacjent otrzymuje od nas specjalny strój do endermologii, który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. W naszej klinice można kupić kostium Endermologie Lpg Alliance Cellu M6, do pakietu 12 zabiegów pacjenci otrzymują go gratis. Strój do endermologii zakłada się, by chronił skórę podczas podciśnieniowego masażu przed mechanicznymi uszkodzeniami, szczypaniem oraz podrażnieniem włosków.